Styczeń 2018 r.

 

 Reklama w magazynie OFFSET

 Zaprojektujemy i wykonamy Twój idealny ogród!

czytaj więcej...

Lipiec/sierpień/wrzesień 2016 r.

 

Ogród w wielkim mieście, czyli... 10 kroków do twojego idealnego ogrodu

Ogród to coś więcej niż estetyka wokół domu, jest swoistą zieloną enklawą, która pozwala odciąć się od zgiełku miasta, zapomnieć o życiu w biegu, wyciszyć się i zrelaksować.

czytaj więcej...

8 luty 2016 r.

Wideorelacje TVP Łódź: Słoń, jaki jest...

Wspomnienie integracji w warszawskim ZOO i zespół LandAR w programie telewizyjnym.

obejrzyj...

10 lipca 2015 r.

Ogrody ekologiczne stwarzają przyjazne warunki dla ptaków i owadów. Sztuczne nawożenie jest ograniczone do minimum

Przydomowe ogrody mogą nie tylko zachwycać estetyką, lecz także być przyjazne środowisku. Obie kwestie nie powinny się wykluczać, tylko uzupełniać. Architekci krajobrazu radzą, by przede wszystkim wybierać takie krzewy i rośliny, które będą dawać pożywienie i schronienie ptakom i owadom. Warto też nawadniać ogród deszczówką i oświetlać lampami solarnymi.

czytaj więcej...

10 lipca 2015 r.

LandAR i ‪WPROST‬ o ‪‎ogrodach‬ ekologicznych czyli sprawach absolutnie priorytetowych

Przydomowe ogrody mogą nie tylko zachwycać estetyką, lecz także być przyjazne środowisku. Obie kwestie nie powinny się wykluczać, tylko uzupełniać. Architekci krajobrazu radzą, by przede wszystkim wybierać takie krzewy i rośliny, które będą dawać pożywienie i schronienie ptakom i owadom. Warto też nawadniać ogród deszczówką i oświetlać lampami solarnymi.

czytaj więcej...

3 lipca 2015 r.

W lipcu trzeba pamiętać o przycinaniu i nawożeniu kwiatów, regularnym koszeniu trawnika i podlewaniu roślin

Lipiec jest czasem urlopów, ale nie dla właścicieli ogrodów. W letnich miesiącach nie mogą oni liczyć na taryfę ulgową, bo kwiaty trzeba podlewać, nawozić, pielić, przesadzać i odpowiednio przycinać. Ważne jest również regularne koszenie i nawilżanie trawnika, tak by przez cały czas był zielony i nie pojawiały się na nim chwasty. 

czytaj więcej...

26 stycznia 2015 r.

Idea networkingu i architektura krajobrazu były tematem rozmowy z naszym gościem.

posłuchaj...

Kwiecień/czerwiec 2014 r.

Projekty na miarę natury, inspirowane pasją

Cała sztuka, żeby wszystko razem połączyć, znaleźć tzw. złoty środek. Na tym również polega praca architekta krajobrazu. Analiza otoczenia, docelowego użytkownika, rozmowy z inwestorem są kluczem do stworzenia optymalnego projektu.

czytaj więcej...

 

18 grudnia 2014 r.

LandaAR - Architektura Krajobrazu

W naszej pracowni zajmujemy się zagospodarowaniem terenów publicznych, osiedlowych i prywatnych. Projektujemy na miarę natury m.in. parki, zieleńce, skwery, place miejskie, drogi,  boiska, place zabaw, OGRODY. W naszej pracowni projektujemy ogrody dla każdego - zarówno te funkcjonalne, praktyczne, jak i te ze snów oraz marzeń, a także tajemnicze, romantyczne... Ogrody dla Ciebie! Słuchamy, doradzamy, realizujemy... Zaprojektujemy Twój idealny ogród!

czytaj więcej...

6 listopada 2014 r.

Zielona enklawa projektu LandAR w centrum Płocka

Kolejny skwer rekreacyjno-wypoczynkowy został oddany do użytku w Płocku. Projekt przygotowała firma LandAR z Warszawy. Wykonawcą skweru był Zakład Usług Miejskich „Muniserwis”.

czytaj więcej...

 

17 października 2014 r.

Wybór roślin do ogrodu powinien być podyktowany przede wszystkim czasem, jaki właściciele mogą poświęcić na jego pielęgnowanie

Decydując się na założenie przydomowego ogrodu, należy przeanalizować nie tylko walory działki, na której ma on powstać, lecz także potrzeby i możliwości jego właścicieli. Od ich trybu życia i czasu, jaki mogą poświęcić na pielęgnację ogrodu, zależeć będzie m.in. wybór odpowiednich roślin i aranżacja przestrzeni. Inaczej powinien być zaprojektowany ogród dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza małymi, a inaczej dla posiadaczy psów.

czytaj więcej... 

Listopad 2014 r.

Ogród - metamorfoza

Ten barwny, a jednocześnie uporządkowany ogród jest niemal bezobsługowy i doskonale wpisuje się w charakter osiedla oraz architekturę budynku.

czytaj więcej...

29 września 2014 r.

Wczesna jesień to najlepszy czas na sadzenie iglaków i roślin cebulowych

Wczesna jesień to bardzo ważny moment w pielęgnacji ogrodu. Wciąż można jeszcze cieszyć się jego pięknem i feerią barw, którą zapewniają rośliny, takie jak wrzosy, astry i chryzantemy. Powoli trzeba jednak zacząć przygotowywać ogród do zimy. To najlepszy czas na sadzenie iglaków i roślin cebulowych, które mogą przezimować w glebie, oraz założenie nowego trawnika.

czytaj więcej...

22 sierpnia 2014 r.

Projekt Skweru w Płocku

Projektanci LandAR zagospodarowali teren przy ul. Jachowicza w Płocku. Niejako zapomniana działka, na której wcześniej stał dom (został rozebrany) już niedługo zmieni się w zielony skwer – jedyne w swoim rodzaju miejsce odpoczynku, relaksu i rekreacji. Urocze… Klimatyczne… Z piękną, różnorodną roślinnością wokół… Za skwerem intensywnie optowała Rada Osiedla Kolegialna, powstaje on zatem z inicjatywy mieszkańców i dla nich – pomysły, propozycje, które zgłaszali, również zostały uwzględnione w projekcie. Architekci krajobrazu starali się zachować jak najwięcej drzew owocowych, które pozostały z dawnego sadu. Chodziło zarówno o walory estetyczne...

czytaj więcej... 

30 lipca 2014 r.

Nowości na osiedlach. Sprawdź, co na Twoim

Rozpoczęła się budowa miniparku na rogu Jachowicza, o co prosiła rada osiedla Kolegialna, boiska i skweru przy Południowej, czego domagali się radni z Wyszogrodzkiej. Stoi już też plac zabaw na osiedlu Pradoliny Wisły. Sprawdźcie, co zaproponowali Wasi radni osiedlowi.

czytaj więcej...

 27 lipca 2014 r.

Już niedługo Przy Jachowicza wyrośnie zielony ogród

Wyobrażacie to sobie? Środek Płocka, wiecznie zatłoczona główna arteria miasta, a obok niej... wiecznie kolorowy zielony zakątek. Drzewa, krzewy i kwiaty kwitnące od wiosny do jesieni, szerokie alejki z ławeczkami, parkowe latarnie. Taki skwer powstaje właśnie przy al. Jachowicza, z wejściem koło poczty.

czytaj więcej...

4 czerwca 2014 r.

Konkurs - Maj w ogrodzie

Biuro projektowe LandAR ogłosiło KONKURS!!! Przez cały maj, w każdą środę, na fanpage LandAR publikowane były wybrane z portfolio projekty ogrodów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wybrać jeden z nich i napisać pod nim krótki komentarz, dlaczego właśnie ten się spodobał… Do wygrania nagrody, które ufundowały Ogrody Hortulus… 5 dwuosobowych zaproszeń do nowych Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy wraz z kalendarzami księżycowymi na 2014 rok. Rozstrzygnięcie 11 czerwca:). Serdecznie zapraszamy! Ogrody Hortulus w Dobrzycy to blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych tworzonych już od ponad 20 lat.

czytaj więcej...

Czerwiec 2014 r.

Place miejskie

Zagospodarowanie placów miejskich to jedno z trudniejszych wyzwań urbanistycznych, zarówno dla władz, jak i architektów krajobrazu. Place powinny oddawać charakter danego miejsca, podkreślać jego oryginalność i piękno. Są centralnymi elementami miast.

czytaj więcej...

30 kwietnia 2014 r.

Projekt Boiska wielofunkcyjnego w Nidzicy

Zespół LandAR wykonał projekt wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Nidzicy. W tym roku przy ZSZ i O w Nidzicy powstanie nowe boisko z możliwością montażu słupków potrzebnych do gry w siatkówkę i tenisa, wyposażone w cztery kosze do koszykówki oraz dwie bramki do piłki nożnej i ręcznej. Prawdziwy rarytas dla uczniów, którzy do tej pory mieli do dyspozycji „zwykłe” boisko pokryte trawą.      Warto podkreślić, że boisko znajduje się na wzgórzu zamkowym, pod średniowiecznym zamkiem, a jego teren jest pod opieką konserwatora zabytków, jako element układu urbanistycznego Starego Miasta Nidzicy. Nowe boisko... 

czytaj więcej...

 2 kwietnia 2014 r.

Projekt Skweru w Strzelcach Krajeńskich

Uwaga, uwaga… Wiarygodne źródła LandAR podają, że właśnie powstał projekt aranżacji skweru wraz z fontanną przy kolegiacie w Strzelcach Krajeńskich. Jest to absolutny news! Zadanie objęło zagospodarowanie skweru, oczko wodne z fontanną, elementy małej architektury tj. ławki, tablice informacyjne, donice, kosze, nawierzchnie, jak również projekt zieleni z wykorzystaniem roślinności, która już występuje na tym terenie. Projekt uwzględnia ponadto kształt rzeźb figuralnych, będących elementem oczka wodnego, oświetlenie terenu i fontanny. Fontanna w postaci betonowej niecki, z 3 dyszami, które wybiją wodę na wysokość do 20 cm, niewątpliwie ucieszy mieszkańców Strzelców. Dodatkowo całość oświetlać... 

czytaj więcej...