Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, dającej ukojenie w upalne dni - możliwość skorzystania z leżaków, skropienia sie wodą. Wymarzone miejsce na odpoczynek i relaks. Do tego wyjątkowo atrakcyjne wizualnie… z grą świateł i dźwięków – szum wody, jej strumieni.

 

Na projekt budowy tzw. placu wodnego składają się: nawierzchnia z płyt granitowych oraz kostki i płyt betonowych, fontanna z interesującym układem dysz – podkreślonym rodzajem i kształtem nawierzchni, a także oświetlenie terenu. Ujęte również zostały elementy małej architektury, wśród nich wspomniane już leżaki, idealnie wpisujące się w klimat miejsca, a także ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna. Projektanci wypełnili plac różnorodną szatą roślinną.

 

W pobliżu placu wodnego znajduje się Orlen Arena – kompleks sportowy składający się z hali sportowo-widowiskowej dla 5467 widzów i parkingu dwupoziomowego dla 530 samochodów, a także niedawno wybudowany nowoczesny skatepark. W bezpośrednim sąsiedztwie placu wodnego powstał plac zabaw dla dzieci – obydwa obiekty stanowią kompozycyjną całość i uzupełniają się funkcjonalnie.

 

Inwestor: Gmina-Miasto Płock