Projekt zieleni przy nowoczesnym, stylowym, a równocześnie ekologicznym budynku, w którym najnowsze rozwiązania techniczne oparte zostały na idei odpowiedzialności za środowisko naturalne. 

Zadanie okazało się wyzwaniem dla architektów krajobrazu ze względu na ograniczoną przestrzeń przeznaczoną pod rośliny, zacieniony teren (w przeważającej części), jak również ze względu na fakt, że pod większą częścią obszaru zagospodarowania znajduje się garaż podziemny, a to oznacza roślinność sadzoną na stropie, co z kolei wiąże się z niewysoką warstwą substratu glebowego. W związku z tym wybrane zostały gatunki niewymagające dużej ilości ziemi, a w przypadku drzew zastosowano podniesienie warstwy i zabezpieczenie osuwisk ziemi murkami. Wszystko po to, żeby uniknąć problemów z przyjęciem się roślin.

W projekcie znalazły się kompozycje roślinne, które podkreślają elementy fasady budynku, jak również optycznie poszerzają wąskie powierzchnie. 

Inwestor starał się o certyfikat ekologiczny, w związku z tym trzeba było spełnić określone warunki m.in. dużo rodzimych gatunków na niewielkiej przestrzeni, nasadzenia nowych drzew jako rekompensata dla wycinki tych już występujących na tym terenie.

W projekcie ujęto system nawadniania, bardzo ważny przy tego typu realizacjach – obszar publiczny, z ograniczoną pielęgnacją roślin, co w sezonie letnim stanowiłoby ogromny problem.

Wysokie, gęste żywopłoty mają chronić teren przed wandalizmem, niszczeniem czy wrzucaniem śmieci.