Ulice, ścieżki rowerowe, chodniki

Wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy pętli biegowo-rowerowej wzdłuż prawego i lewego odcinka rzeki Kamienicy to zadanie idealnie komponujące się z propagowanym przez firmę LandAR sportowym stylem życia. Projektanci drogowi stanęli przed nie lada wyzwaniem, w końcu teren zalewowy rządzi się swoimi prawami. W takim przypadku jednym z priorytetów jest odpowiednio dobrana nawierzchnia – trwała, odporna na jej stosunkowo częste zalewanie, wilgoć. Zadanie objęło m.in. trasę biegową, drogi rowerowe i piesze, małą architekturę, przyrządy do ćwiczeń, do tego oświetlenie i monitoring. Naprawdę ciekawy projekt.

 

W urokliwym Kazimierzu Dolnym projektanci podjęli się zadania opracowania dokumentacji przebudowy infrastruktury technicznej – sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej z przyłączami w granicach pasa drogowego oraz budowy oświetlenia wraz z remontem nawierzchni ulic w centrum miasta. 4 odcinki ulic to nie lada wyzwanie ze względu na trudny, historyczny teren i opiekę konserwatora zabytków.

Projektanci mieli za zadanie opracować rozbudowę drogi dojazdowej na teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, jak również miejsca parkingowe i chodnik. Cel: usprawnienie poruszania się zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych (możliwość zawracania, parkowania), poprawienie bezpieczeństwa w razie pożaru. W projekcie znalazły się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, drewniane poręcze. Opracowanie jest przyjazne osobom niepełnosprawnym – bez progów, krawężników czy schodów.